Opět jsou na výsluní a kralují v našich příbytcích – moderní, stylové, designové. Ano, takové jsou koberce dneška

Oblíbené svého času, zdobící naše domácnosti a nebyla jediná místnost, ve které bychom je neměli. Takové byly koberce v minulosti, dnes se opět hlásí o slovo a stávají se stále více oblíbenějšími v našich domovech. Dokonale se v nich snoubí praktický účel s elegancí a estetikou. Klademe si je do každé místnosti a vybíráme je podle velikosti, umístění, přizpůsobujeme barevné provedení, materiál i tvar. Současná doba přeje kobercům a my si někdy z toho množství a nabídek neumíme vybrat.

Vsaďte na elegantní a stylové kusové koberce

Jste zastánci koberců v domácnosti, ale zároveň nechcete jimi pokrýt celou podlahu? Spíše je berete jako praktický a estetický doplněk pokojů? V takovém případě vám velmi dobře mohou posloužit právě zajímavé designové kusové koberce, které zkrášlí váš příbytek a splní i svoji praktickou funkci.

Jak vybírat kusový koberec, abychom byli co nejspokojenější s jeho výběrem a dokonale ladil s danou místností? V první řadě je důležitý výběr materiálu. Přestože kusové koberce z přírodního materiálu, jako je například vlna, jsou o něco dražší, rozhodně se ale vyplatí do nich investovat. Mají totiž delší životnost, jsou měkčí a vyznačují se poměrně vysokou izolací. Můžete chodit po takovém koberci i bez pantoflí a nebudete cítit zimu či chlad.

Tvar a rozměr jsou také důležité parametry, které bereme v úvahu při výběru kusového koberce. Rozměry kusových koberců je třeba přizpůsobit dané místnosti, ve které se koberec bude nacházet a co se týče tvaru – výběr je rozmanitý. Můžete si vybírat kulaté, oválné, čtvercové nebo obdélníkové kusové koberce. Výběr tvaru je velmi individuální a úzce souvisí se stylem, který preferujeme. Stejně to platí io barvě a motivu koberce, každému lahodí něco jiného.

Dnešní módní trendy „diktují“ i kobercům

Je samozřejmé, že koberce vybíráme dle vlastního vkusu, preferencí, jednotlivých místností, do kterých je chceme umístit. Pravdou ovšem je i fakt, že koberce také podléhají současným módním trendům a lze říci, kráčejí s dobou. Výrobci a obchodníci v oblasti koberců se řídí poptávkou zákazníků a vyrábějí ty koberce, které jsou jednoduše žádané.

Boy playing with dog in living room, embracing him

Například jsou stále více oblíbené koberce s různými grafickými tvary, samozřejmě víceméně jednoduchými, které lahodí oku a skvěle ladí s ostatním zařízením v dané místnosti.

Dost často je v poslední době preferován minimalismus, i co se týče koberců, proto pojem moderní koberce má široký záběr a pro každého z nás je zajímavý jiný koberec. Každopádně, nabídka stylových moderních koberců je bohatá a opravdu je z čeho vybírat. Výběr bude jednodušší, pokud si předem ujasníme, co od daného koberce očekáváme.

Nejnovější články

Další články autora