Ručníková ponča na sport

Vodní sporty v současné době nabízí celé spektrum aktivit, které se mezi sebou liší jak náročností, tak potřebným vybavením. Jedno mají ovšem společné – stále častěji při nich uvidíte sportovce oblečené v ponču. Pončoje oděv, který aktuálně zažívá svou renesanci především díky praktickému provedení a funkčnosti, ale také variabilitě a možnosti vytvoření velmi módního vzhledu.

Ponča se tak stávají neodmyslitelnou součástí výbavy pro vodní sporty, ať už je používáte jako příjemnou ochrannou vrstvu během jeho provozování, nebo se do něj zabalíte poté, co vyjdete z vody.

Druhy ponč a jejich uplatnění

Vzhledem k poměrně širokému uplatnění se dnes na trhu můžete setkat s celou řadou modelů ponč pro různé účely. Primárně jsou rozlišována ponča:

  • pláštěnková
  • módní
  • ručníková

Pláštěnková ponča se využívají jako ochranná vrstva v případě deště. Může se jednat o jednoduché pončo, které se přehodí přes oblečení, jakmile začne pršet a chrání spodní oděv proti vlhkosti, nejčastěji jsou tak vyrobena z plastových tkanin.

Módní ponča sice mohou být určená na běžné nošení, obvykle mají podobu tzv. plážového ponča, tedy svrchní vrstvy, která se obléká na plavky, případně na neopren kvůli zahřívání. Speciální využití má pak ručníkové pončo, které se využívá nejen jako oděv, ale slouží také k osušení.

Jak vybírat pončo pro vodní sport

Chystáte-li se na dovolenou, při níž se budete věnovat převážně vodním sportům, pončo by vám určitě nemělo chybět. Jedná se o oděv, který si na sebe můžete ihned natáhnout poté, co vyjdete z vody, zahřejete se, a navíc jej můžete využít jako převlékací kabinku.

Ideální je v takovém případě vybírat právě mezi ručníkovými ponči, které jsou aktuálně rovněž k dostání ve velmi variabilním řešení, s ohledem na barev na provedení a motivy, ale také věk či pohlaví.

Ponča na vodní sporty pro dospělé

Dámská ponča se příliš neliší střihem, nabízí však nepřeberné množství tisk a barev v různých módních variacích, pánské pončo mnohem častěji řeší funkčnost. Také proto se v této kategorii lze setkat s několika variantami zahrnujícími například pončo s kapucí i bez kapuce, širokého nebo úzkého stylu apod.

Široké spektrum produktů pro dospělé určených na provozování vodních sportů lze nabízí například ponča mystic – jedná se především o ponča úzkých střihů s pokročilou funkčností. Široké ručníkové modely se nachází v sortimentu ponč kitesurf.

Ponča pro děti

Samostatnou skupinu produktů tvoří ponča pro děti. Dětské koupací pončo je velmi výhodný pomocník, chystáte-li se do vody s malými dětmi. Malé i větší děti jsou při vodních radovánkách většinou v jednom kole a musí se neustále převlékat, aby se nenachladily.

Při návštěvě koupaliště tak oceníte, že máte dítko do čeho zabalit, je chráněno před chladem i sluníčkem, a přitom má volné ruce, takže se může v klidu občerstvit vez toho, aby mu ručník neustále padal. Více na Mysticstore.cz.

Nejnovější články

Co by vám nemělo chybět v domácí pracovně?

Práce z domova je pro mnoho lidí součástí každodenního života. Na to si ovšem musíte vytvořit příjemnou atmosféru a zařídit pracovnu, abyste se při...

Další články autora