Jak si doma připravit cappuccino?

Jestliže milujete cappuccino, jistě víte, že důležitou položkou je dobře našlehané mléko. Jde ho však vyrobit i bez šlehače? Uvidíte, že ano! Na následujících řádcích vám tak dáme užitečné tipy a rady na to, jak si doma připravit lahodné cappuccino. Čtěte a inspirujte se s námi.

Co je cappuccino a proč si ho zamilujete?

Cappuccino je lahodný italský nápoj, který stojí za to zařadit i do vašeho jídelníčku. Kvalitní cappuccino vám dodá potřebnou energii, ale také vás pohladí po vašich chuťových pohárcích. Šlehačka by měla být jemná a měla by se rozplývat na jazyku. V kavárnách se často jedná i o estetický zážitek. S trochou šikovnosti se pěnu naučíte servírovat doma i vy. Ale pěkně od začátku. Nejdříve si povíme, z čeho se tento oblíbený nápoj skládá. Jedná se o 3 složky. Cappuccino by mělo obsahovat espresso, mléko a našlehanou mléčnou pěnu. Ta utváří pomyslnou třešničku na dortu. Káva by měla být kvalitní. Zrna můžete vybírat např. v pražírnách nebo u ověřených prodejců kávy. Často vám s výběrem kávy pomohou zákaznické recenze. Ty nepodceňujte.

Jak vyrobit kvalitní cappuccino s lahodnou šlehačkou?

Mléčná pěna se dá lehce vykouzlit pomocí trysky. Že ji doma nemáte? Nemusí si zoufat. Jde to totiž i bez ní. Kávovar tedy není podmínkou pro kvalitně připravené cappuccino. To je pro mnohé z vás jistě dobrá zpráva. A jak vyšlehat mléko bez šlehače? I o tom se v našem článku dočtete. Ale hezky popořádku. Jestliže vlastníte kávovar, nachystejte si espresso do většího kávového šálku. Využít můžete různé typy kávovaru. Nabízí se klasický, kapslový i automatický model. Jestliže však kávovarem nedisponujete, nemusíte házet flintu do žita. Pěna na cappuccinu lze totiž vyšlehat i za pomoci spirálkového nebo ručního napěňovače. Možností je tedy více a záleží jen na vás, co máte k ruce a jaký způsob si vyberete. Každému může vyhovovat něco jiného. Důležitý je pak výsledný efekt. Asi nejlehčí a nejvíce pohodlnou variantou je příprava cappuccina pomocí elektrického napěňovače. Pěna z něj má krásný krémový vzhled a lahodnou chuť. Jestliže nemáte kávovar, připravte si cappuccino díky moka konvičce. Odšroubujte spodní díl moka konvičky a nalijte do ní vodu. Do sítka nasypte kávu. Sítko pak dejte na spodní část konvičky a přišroubujte vršek. Konvičku pak dejte na sporák a zahřívejte. Výslednou kávu pak vlijte do šálku a nezapomeňte na pěnu. Tu nemůžete u přípravy cappuccina vynechat.

Jak malovat obrázky do cappuccina?

V barech, restauracích i v kavárnách je v posledních letech hitem malba do šlehačky od cappuccina. A není se čemu divit. Kromě pochutnání si na lahodném drinku totiž můžete potěšit i vaše oko. Může se tedy jednat doslova o gurmánský zážitek v pravém slova smyslu. Že si chcete připravit úhledné cappuccino se srdíčkem či s medvídkem i u vás doma? Není problém. Poradíme vám, jak na to. Vše spočívá v tom, abychom správně nalili napěněné mléko do připraveného nápoje. Do cappuccina tak vlijte mléko z výšky cca 10cm. Vždy jej začněte přilévat od středu. Dále už jen výšku mezi šálkem a konvičkou zkracujte. Nejdříve začněte s lehkými motivy a obrázky. Na začátku to bude chtít trochu cviku. Jestliže však vytrváte, jistě si brzy pochutnáte na úhledném cappuccinu s dokonalou pěnou. Překvapit pak můžete i vaši návštěvu.

Nejnovější články

Reklamní předměty Plzeň vám pokaždé vyjdou vstříc

Reklamní předměty Plzeňvám pokaždé vyjdou maximálně vstříc. Má zkušenost s touto firmou byla naprosto ukázková. Jejich velkolepá nabídka komplexních služeb v oblasti moderního grafického designu, internetových...

Další články autora