Jste žárlivá nebo posedlá? Rozeznejte to dříve než bude pozdě

Se slovem žárlivost se už každá z nás setkala alespoň jednou. A určitě jste už i vy minimálně jednou v životě žárlili. Ať už na sourozence, kamarádku nebo na frajera. Žárlivost je jako kyselina, která vás pomalu rozežere, dokud se neprodeře k vašim životně důležitým orgánům a nezabije vás. Chcete-li jí předejít a zachránit si vztah, vyvarujte se těmto bodům!

Žárlíte pouze do povolené míry

Pokud jste žárlivá a máte pocit, že váš partner by vás podvedl i se zahradním trpaslíkem, dejte vašim pocitům raději červenou. Něco bude špatně. Tím, že nepřiměřeně, často a hlavně bezvýznamně žárlíte si objednáváte jednosměrnou letenku na ostrov lebek. Žárlivost je dobrá jen pokud se pohybuje v povolené hranici.

A jaká je ta povolená hranice? Uveďme si pár příkladů. Můžete žárlit na jeho bývalé, protože to je oprávněné. Můžete žárlit i na ženy, které se před ním přečuhují se svými „skákajícími brýlemi“ a snaží se vám ho popadnout. Ale v žádném případě nežárlíte na ženy, jejichž pohledy na partnerovi zastaví na vteřinu či dvě. Asi nemáte u sebe takový poklad, který ony hledají. Možná i ženy, které kráčejí po ulici samy, nosí v srdci něco jiného než chlopně nebo přihrádky. Takže se snažte krotit.

Nepřeměňujte žárlivost na posedlost

Trávíte s partnerem více času než byste měli? Berete ho sebou na nákupy, ke kamarádce či na epilaci? Nemáte náhodou skryté úmysly? Nejde vám jen o to mít ho pod dohledem a mít za partnera vězně z Azkabanu? Přemýšlejte a dejte mu dýchat, jinak partnera tak přidusíte, až dojde k tomu, že vám za rok pošle pozvánku na svatbu s jinou.

Young heterosexual couple are quarreling while sitting on couch at home.

Posedlost vás může dostat do problémů

Máte rády vězeňský mundur nebo raději večerní dámskou toaletu? Pokud jste příznivcem elegance a šarmu, raději zvažte do jaké míry budete žárlit. Mnohé slečny si myslí, že jejich partneři jsou kojenci. Dámy, nemusíte je krmit svou zlobou. Jistě nejedna z vás už zažila, že vašemu příteli pípla zpráva na Facebooku od nějaké neznámé či známé. A vy jste to vzali do vlastních rukou, sestrojili dlouhé dvoustránkové litanie a tak trošku dámu zbrzdili? Dávejte si na to pozor! Ne každá zpráva může být v pořádku. V žádném případně nevyhrožujte, nenadávejte a neupozorňujte tu druhou, aby dala vašemu drahému klid, jinak skončí jako pes ve městě Jü-lin, na talíři.

Nejnovější články

Swim-spa představuje spojení vířivky a bazénu

Swim-spa představuje ideální spojení vířivky a také bazénu. Těm, kteří stejně tak, jako já, milují odpočinek ve vířivce a zároveň také vyhledávají trochu aktivity...

Další články autora