Jak zvládnout první rande a uspět?

Znáte ten pocit, když se vám žaludek obrací jako grilované kuře na roštu a ruce třesou jakoby byly z huspeniny? Pokud ano, gratulujeme! Byl jste nervózní! Kdo by to byl řekl, že my lidé budeme mít tolik chyb a právě takové, které nás mohou pořádně ztrapnit i před naším potenciálním partnerem.

Už jste někdy na prvním rande povídali o tom, jak se vám nepodařilo vyspárat ze zubu ořech nebo ucpali záchod? Nebo perlili jiným aktualitami ze svého dne? I vy jste se cítili trapně jako byste stáli nazí v kostele? Pokud chcete vědět, jak se zbavit strachu z toho, že na prvním rande neuspějete, přečtěte si naše rady!

Stres je přirozený

Každý člověk má právo být ve stresu a právě při takových příležitostech, které mají pro něj opravdu smysl. Nezáleží na tom, jestli se chystáte na první rande s někým koho znáte od dětství, jestli je to osoba, kterou vám někdo dohodil nebo jde o nějaký objev ze seznamky. Rande se známým nebo neznámým, je stejně stresující jako závěrečné zkoušky v autoškole. Důležité je, jak se s touto „zkouškou“ popasujete. Jaké máte možnosti? Učit se testy nebo připravovat tréninkem na jízdy můžeme jen v autoškole. Na rande se musíte připravit jinak. Není to obtížné. Stačí vám jen dvě řady. Pokud je dodržíte, zaručeně uspějete.

Každý člověk, který má mnoho chyb. Zkuste ty své přijmout a akceptujte je. V první řadě nebojujte se stresem jak vám radí známí, zda odborná literatura. Stresu se nevyhnete. Ten je v nás. Pokuste se ho vstřebat a všechny své trapné momenty využít ve váš prospěch. Pokuste se trapnost přeměňovat na vtip. Žádné dvojsmyslné vtipkování, ale spíše milé a zdvořilé. Raději buďte upřímní jako byste měli hrdinsky skrývat, že se ničeho nebojíte. Pokud to druhá strana nepřijme, nedělejte paniku. Usmějte se a nechte zbytek večeře klidně běžet. Nestačí vám, že jste uspěli sami pro sebe.

Two couples having a double date.

Neumíte si poradit s vaším tlukoucím srdcem? Dokonce nedokážete utlumit pocit na zvracení a ruku mate kluzkou jako ryba? Bojíte se, že tyto fyzické projevy vás ponoří na to nejhlubší dno a vy se z něho už nikdy nedostanete? Co vás je po kom! Proč se bát neúspěchu před jiným a ztrápnění se? Neexistují snad horší věci než to, že klopýtnete a skončíte s hlavou zabořenou v zemi přímo před vaší „večerní společností“? Zamyslete se. Co by dal slepý za to, aby mohl vidět světlo a hluchý, aby mohl slyšet zvuk? Nejste zrovna vy ta šťastná osoba, která může poslouchat své chrochtání od stresu celý večer a sledovat jak se jí po špičce nosu valí pot?

Nejnovější články

Mohou být muži a ženy jen kamarádi?

Máte nějakého dobrého kamaráda? Ženy, nevím jak vy, já jich pár mám a na našich kamarádstvích oceňuji hlavně to, že si můžeme popovídat o...

Další články autora