Kočičí strom – perfektní řešení pro psychickou a fyzickou pohodu kočky

Kočky jsou oblíbenými mazlíčky. Lze říci, že péče o ně je relativně nenáročná, přičemž jsou skvělými společníky. Pokud máte doma kočičku, neměl by vám chybět ani kočičí strom. Ten dává kočce prostor na hraní i odpočinek.

Aktivní zábava

Aktivita je u koček individuální, ovšem každá z nich alespoň občas potřebuje prostor, jak vybít energii. To může být v domácnosti těžké. Právě proto existují škrabadla a odpočívadla. Nejlepším řešením je kočičí strom. Je dostatečně velký, hodí se třeba i pro více koček. Jednotlivé modely se různí, ovšem většinou obsahují pohodlný pelíšek, různé platformy na odpočinek, hračky a prostor pro obrušování drápků a šplhání.

Komfortní odpočinek

Pokud máte doma kočku, která preferuje spíše odpočinek, stejně se vyplatí škrabadlo pořídit. Kočka na něm může spát, pozorovat okolí, či si občas hrát dle potřeby. Platformy na vrcholu kočičího stromu jsou velmi oblíbené, kočky rády pozorují, co se děje v okolí. Klíčová je pak také možnost obrušovat si drápky. Díky škrabadlu předejdete nepříjemnostem jako je poškrábaný nábytek, koberce a další vybavení domácnosti.

Stylový doplněk

Vzhledem k velikosti škrabadel se může zdát, že jde o nevkusný prvek do interiéru. V této době jsou však odpočívadla moderní, vybírat můžete z různých designů a barev. Snadno tak vyberete ten pravý model, který zapadne do vašeho interiéru a stane se jeho součástí. Správným výběrem tak dosáhnete spokojenosti – u kočky i u sebe. Pokud nemáte prostor na velký strom, můžete zvolit i některé z menších škrabadel – na parapet, závěsná na zeď a podobně.

Nabídka kočičích škrabadel je opravdu rozmanitá, jistě tak najdete to pravé pro svou kočku. Čím větší velikost, tím lépe. Myslete však i na to, aby škrabadlo v interiéru nepřekáželo.

Nejnovější články

Na základě těchto 4 důležitých věcí vás lidé hodnotí...

Téměř ihned, co lidé poznají nějakého nového člověka, jej hned analyzují a hodnotí. Všímají si detailů, na jejichž základě si utvářejí názor. Možná se...

Další články autora