Plazmový hořák aneb jak tato technologie funguje?

I když se při pohledu na strukturální rozdělení tuzemské ekonomiky může zdát, že těžký průmysl už je dávno za zenitem, tak opak je pravdou. Práce s kovem je i v 21. století neuvěřitelně důležitá, protože je stále třeba vyrábět bytelné konstrukce pro nové budovy nebo mosty. Při jejich montáži se ovšem čas od času stane, že jednotlivé díly do sebe dokonale nepasují, takže přichází ke slovu plazmový hořák.

Jak plazmový hořák funguje?

Pokud se neorientujete v oblasti práce s kovem, pak pravděpodobně nevíte, jak plazmový hořák funguje. Jedná se o elektrické zařízení, které elektrickým obloukem ionizuje přiváděný plyn ve speciálním zařízení. Ionizovaný plyn se nazývá plazma a je z tohoto speciálního zařízení je vyfukován. Díky svým fyzikálním vlastnostem je plazma ideální k řezání i pevných kovových konstrukcí, což je zapříčiněno abnormálně vysokou teplotou.

Kdy řezání plazmou využít?

Řezání plazmou se tedy typicky používá ve chvílích, kdy je třeba upravit nebo rozřezat pevné kovové konstrukce na menší části. Obecně můžete plazmový hořák použít k řezání oceli a jejich slitin, mědi, niklu nebo hliníku. Díky širokému spektru materiálů, s nimiž si plazma dokáže poradit, patří plazmový hořák k vůbec nejpoužívanějším přístrojům nejenom na stavbách, ale hlavně v těžkých průmyslových provozech.

Kde hořák koupit?

Sháníte-li kvalitní plazmový hořák, pak se jednoznačně obraťte na specializovaného dodavatele. V jeho prodejním portfoliu se nachází plazmové řezačky všech velikostí a výkonů, a kromě toho si zde můžete pořídit i všechny náhradní díly. To je naprosto zásadní, protože během řezání dostává zabrat hlavně plazmový hořák. Při jeho koupi si ovšem dejte pozor, aby měl hořák správné rozměry. Konkrétně se zaměřte na jeho šířku a délku.

Plazmový hořák se běžně používá při práci s jakýmkoliv druhem kovu. Chcete-li si jej pořídit, pak zavítejte na webové stránky renomované společnosti.

Nejnovější články

Říká vám partner: „miluji tě“?

Chodíte spolu už nejeden měsíc a pořád nic? Rozumíte si, chováte se k sobě hezky, máte vše, co zamilovaný pár má mít, ale větu:...

Další články autora