Turistika v Maroku: Nechte se okouzlit krásami Maroka

Maroko je velmi atraktivní, turisté sem vyráží z různých důvodů. Najdete zde totiž nádhernou přírodu, zajímavé památky, skvělé jídlo a přátelské lidi.

Turistika v Maroku

Pokud patříte mezi milovníky cestování, turistika v Maroku si vás rozhodně získá. V této zemi je vždy co objevovat. Jde o exotickou destinaci, ve které získáte spoustu nezapomenutelných zážitků. Pokud vás Maroko láká, můžete vyrazit s cestovkou Frčíme. Ta má pro vás připravený bohatý program, během kterého poznáte blíže město Marrakeš, některé vesničky a čekají vás výstupy. Vrcholem je nejvyšší hora severní Afriky a pohoří Vysoký Atlas – Jebel Toubkal.

Výstupy do hor

Velká část programu zájezdu je věnována výstupu na samotný Jebel Toubkal. Výstup je rozdělen na několik částí. První den tak poznáte své možnosti, abyste věděli, co vás další dny čeká. První část treku Imlil je krátká. Další den pak následuje výstup na chatu Les Mouflons s převýšením 1300 metrů. Užijete si krásný západ slunce, skvělou večeři a naberete síly na další den. Pak už následuje výstup na Jebel Toubkal a poté sestup zpět na chatu Les Mouflons.

Maroko turistika

V Maroku toho na vás čeká mnohem více, než samotné výstupy do hor. Těšit se můžete také na centrum krásného města Marrakeš. Druhá část výletu je tak zaměřena spíše na relaxaci. Můžete vyrazit na nákupy, zažít atmosféru místních trhů a poznat památky Marrakeše. Poznáte i město Essaouira, kde můžete v klidném tempu poznávat Maroko. Turistika zde má své místo a rozhodně je na co se těšit. Na pobřeží Atlantiku je možnost koupání, jde tak o odpočinkový den, kterým v podstatě završíte svůj výlet.

Maroko je krásnou exotickou zemí, ve které vás čeká spousta zajímavostí. Zájezd nabízí jedinečný zážitek – výstup na Jebel Toubkal, ovšem je zde prostor i pro odpočinek a poznávání.

Nejnovější články

Další články autora