Matrace 180×200: Pro komfortní spánek ve dvou

Při volbě matrace mezi nejdůležitější parametry patří její rozměry. Dvoulůžka jsou nabízena v různých šířkách, výběr se tak může zkomplikovat. Klasickou volbou stále zůstává komfortní šířka 180 centimetrů, vybírat však můžete i z jiných rozměrů.

Matrace 180×200

Dbát na kvalitu spánku je velmi důležité. Při výběru matrace je samozřejmě důležité zaměřit se na její kvalitu, ovšem prvotní výběr začíná u rozměrů. Pokud hledáte dvoulůžko, nabízí se různé varianty. Jestliže máte prostornou ložnici, pak neváhejte vybírat matrace 180×200 cm. Právě tato šířka totiž poskytuje optimální prostor pro dva. Nemusíte se tak obávat, že by vás rušilo převalování se partnera. Každý má dostatek místa pro sebe.

Matrace 160×200

Někdy bohužel není možné zvolit tu nejlepší variantu. Při výběru postele může být limitující velikost ložnice. Místnost je často malá a tím se zužuje výběr matrací. Není však důvod zoufat, jako pohodlná manželská postel poslouží i matrace 160×200 cm. Poskytuje sice o něco méně místa, přesto se na ní dva lidé bez problému vyspí. Jde tak o praktický kompromis, díky kterému nemusíte obětovat zdravý spánek, kvůli malé ložnici.

Matrace 140×200

Při výběru matrací můžete narazit také na matrace 140×200 cm. Tyto rozměry už nelze doporučit jako dvoulůžko. Dva lidé se na takovéto matraci vyspat zvládnou, jde však spíše o krátkodobé řešení. Z dlouhodobého hlediska by vás mohl trápit nedostatek prostoru. Proto je šířka 140 cm volena spíše pro pokoje pro hosty, na chatu a podobně. Najde totiž využití jako jednolůžko i dvoulůžko. Jako jednolůžko jde o velmi komfortní postel, na které se perfektně vyspíte.

Výběr matrace byste neměli uspěchat. Investice do kvalitního spánku se vyplatí. Dobře zvažte všechny klíčové parametry, mezi které patří i rozměry matrace.

Nejnovější články

Kompromisy, které byste ve vztahu neměli dělat

Schopnost vyjednávat a dělat kompromisy je často základem pro zdravý a fungující vztah. Některé kompromisy však nejsou zcela na místě, zvláště pokud jde o...

Další články autora