O tělo pečujeme, ale zapomínáme na duši. Co dělat, aby byla v pohodě?

Poctivě cvičíme, chodíme na preventivní prohlídky, používáme krémy, abychom měli krásnou a zdravou pleť. O své tělo pečujeme výborně, ale co ta část, kterou nemůžeme natřít žádným krémem? Naše duševní zdraví je stejně důležité jako to fyzické. Víte jak o něj pečovat?

Mluvte o svých pocitech

Říci nahlas své pocity a problémy není známkou slabosti, naopak dokazujeme tím, že jsme silné a odhodlané s obtížemi bojovat. Právě rozhovor může být způsobem, jak se vypořádat s problémem, který nás těží na duši. Pomáhá už jen ten pocit, že vás někdo poslouchá a vy cítíte, že na všechno nejste sama. Možná se na začátku budete ostýchat a nepůjde to z vás snadno, ale časem se uvolníte a veškerý stres sám odejde.

Buďte aktivní

Je známo, že cvičení v mozku uvolňuje látky, díky kterým se cítíme lépe a šťastněji. Dopřejte si pravidelný pohyb nejen kvůli dobré náladě, ale také proto, že vám pomůže soustředit se, klidně spát, vypadat a cítit se lépe. Cvičení však nemusí znamenat jen sport. Pokud milujete procházky, domácí práce či zahrádkářství, do toho! Každá fyzická aktivita pomůže i vašemu duchu.

Požádejte o pomoc

Žádná z nás není superhrdinka. Někdy jsme unavené a doslova opantané tím, co právě prožíváme. Pokud cítíte, že je toho na vás už moc, nebojte se požádat o pomoc. Vaše rodina či přátelé vám jistě rádi pomohou a vy si alespoň na chvilku vydechnete.

Přijměte to, kým jste

Happy woman doing yoga outdoors.

Některé umí krásně vyšívat, jiné zase pečou vynikající koláče či jsou chytré při opravě počítačů. Každá jsme jiná. Pro naše duševní zdraví je důležité si uvědomit, že jsme jedinečné a výjimečné bytosti právě tak, jak jsme se narodili. Přijměte, že vám něco nejde, zaměřte se na vaše silné stránky a rozvíjejte je.

Dělejte to, co vás naplňuje

Co máte ráda? Které aktivity vám umí udělat radost? To, co vás právě napadlo je ta správná cesta. Činnost, kterou si užíváte a jste v ní opravdu dobrá, zvyšuje vaše sebevědomí. Věnujte se vaší vášni či hobby alespoň chvíli a uvidíte, jak se vaše starosti rozplynou a vy budete mít opět dobrou náladu.

Nejnovější články

Ubytování Benecko nabízí pro každého něco

Ubytování Beneckonabízí pro každého něco. Rodinný hotel ProFamily Hotel TOP Benecko je zárukou jistoty. Tento hotel u sjezdovky, které je přívětivý k rodinám s dětmi budete...

Další články autora