Praktické tipy, jak si zařídit panelákový obývací pokoj

Interiérové ​​trendy se neustále mění a někdy je obtížné přizpůsobovat se jim. Při jakékoli rekonstrukci je vždy třeba vybírat nadčasový nábytek, dekorace a bytové doplňky, které mohou být v interiéru léta a neřeknete si, že už vyšly z módy.

Pokud jste si koupili byt, resp. plánujete ho rekonstruovat, máme pro vás praktické tipy, jak si zařídit panelákový obývací pokoj. U panelákových obývacích pokojů většinou bojujeme s prostorem a proto může být náročné zařídit takovou místnost. Naše rady vám ale zařizování usnadní.

Začněte od podlahy

Každou výraznější rekonstrukci je třeba začínat vždy od podlahy. Pokud plánujete výměnu podlahy, zvažte především kvalitu, barevné provedení, ale také údržbu samotné podlahy. V panelákových bytech, včetně obývacích pokojů, většinou dominují vinylové a laminátové podlahy.

Začínají se však prodírat do popředí také moderní dřevěné parkety rybí kost.

Co se týče stylů, dominantním stylem v oblasti designu je hlavně minimalistický (skandinávský) a retro styl. Právě k tomuto stylu bydlení se vám hodí právě dřevěné parkety ve světlejším provedení. Dřevěné parkety jsou sice více náročnější na údržbu, jsou však nadčasové a provoní interiér, jelikož se jedná o přírodní materiál.

Zapomeňte na velké obývací stěny

V panelákových obývácích si nemůžete moc dovolit velké obývací stěny. Přesto jsou nyní velmi oblíbené a zároveň trendy minimalistické nábytkové sestavy, jejichž dominantou je retro TV stolek a malé designové police na zeď. Nic víc totiž v obývacím pokoji není třeba.

Scandinavian interior design living room 3d render with gray and beige colored furniture and wooden elements

Retro TV stolky vám poskytnou nejen prostor pro umístění TV, ale také úložné prostory. Součástí retro TV stolků jsou také police, které vám poskytnou úložný prostor pro různé potřebné věci.

Máte možnost výběru z retro stolků. V nabídce retro stolků totiž naleznete bílé TV stolky a komody, černé TV stolky a komody a TV stolky a komody z masivu.

Je na vás který z nich upřednostníte.

Nejnovější články

Další články autora