Je to na beton: Pevný materiál, který umí imitovat i přírodní prvky

Spojujete si beton pouze s hrubou stavbou, kdy se tento sice bytelný, ale jinak ne moc vzhledný materiál schová pod vrstvy omítek, obložení nebo třeba tapetu? Tak pozor, beton je dnes natolik trendy, že v interiérech se dokonce úmyslně tvoří zdi do šedé podoby s lehkými šmouhami, evokujícími zasychající nátěr. Žádný vzor v podobě tapet či běžného nátěru. Industriální design je v kurzu!

Trendy betonová dlažba

Když se podíváte na vzorové byty nových trendy staveb, v nichž jsou byty často uzpůsobeny tzv. mládežnickému stylu, uvidíte, že často se setkáte s minimalismem. Leckdy jádro není do prostoru vsazené s pomocí běžných zděných nebo sádrokartonových příček až ke stropu. Používají se stavebnice, které definují tvar koupelny a toalety, do výše stropu ovšem nedosáhnou. Jde vlastně o takovou větší zástěnu. Tento styl nedodělanosti se pak odráží i v dalším stylizování interiéru. Kromě betonem surově nahozených zdí se můžeme setkávat i s atypickými stropy. Nerovnými, působícími jako prvky ve velkých halách. Takovému „nedodělanému“ stropu se však říká pohledový strop. Jak vidíte, tento materiál už není pouze prostředkem stabilním a bytelným. Beton funguje i esteticky. V interiéru i exteriéru, kde na zahradě může kralovat natural dlažba z betonu.

Efektní betonová natural dlažba

Beton nejvyšší kvality je po zaschnutí maximálně pevný a nosný, takže není divu, že se z něj dělají i dlažby. Zmínili jsme natural dlažbu. Oč se jedná? Zatoužili jste mít na zahradě vše přírodní? Dokonalý trávník, skalnička, jezírko, pergola i terasa ze dřeva. Jenže když přijde na podlahu, ouha. Řeknete si, že je riskantní dávat dřevo, protože to může zplesnivět, popraskat, zkrátka rychleji chátrat? Zvolte kompromis. Natural dlažba totiž může být v provedení zcela přírodním. Imituje naturální prvky, tedy i dřevo. Lze si vybrat světlé, nebo tmavší. Na dlažebních deskách najdete vše, co ke stromu patří. Kůru, letokruhy, zvolíte si i typ „dřeva“ (dub, buk atd.). A nemusíte se bát, že půjde o betonové desky, které budou hladké jako právě dvě minuty opravený úsek D1. Dlažba může mít strukturu, takže z dálky leckdo nepozná, že nejde o dřevo. Je libo klasika? Nemůžeme vynechat něco tak tradičního, jako je zámková dlažba. Váš dům povznese na království, kdy jednotlivé kostičky budou opravdu připomínat honosnou dlažbu u vznešených paláců. Výběr dekoru je rovněž flexibilní. Lze si vybrat různé barvy (šedá, cihlová, písková atd.), podobné odstíny lze mixovat do obrazců. A tvary mohou být různé. Klasické obdélníky, mnohoúhelníky atd. vytvoří ojedinělý dezén vašeho chodníku.

Kde sehnat beton nejvyšší kvality?

Dlažební materiály na zahraďte můžete krásně sjednotit. Od chodníku povede molo k jezírku, pás betonu olemuje zahradní altán, ve stejné náladě necháte položit bazénové lemy. A když si beton zamilujete, můžete si nechat udělat i betonový plot. Jde o praktický doplněk domu. V podstatě se jedná o sloupky, které rozmístíte v určitých vzdálenostech a mezi ně vsunete desky příslušného dekoru. Chcete poznat království betonu? V nabídce společnosti PRESBETON budete jako v ráji. Jde o přední české výrobce betonového zboží pro stavby a úpravy jak soukromých nemovitostí, tak i komunikací nebo veřejných staveb. Zde vám poskytnou návrh exteriéru zdarma, poradí, vyberou s vámi nejvhodnější typ dlažby a dalších produktů z nabídky. Mají spoustu respektovaných certifikátů (např. Certifikát environmentálního managementu), takže si můžete být jisti, že se vám dostane nejen kvalitních služeb, ale i materiálů. Teď si jen vybrat z té velké nabídky to pravé pro vás.

Nejnovější články

Další články autora