Venkovní dlažba Aneb Tvoříme chodníčky v zahradě

Už máte dlažbu na terase i v pergole položenou? Cesta od vrátek k domu je lemovaná světly. Dokonce i osázená trvalkami. Ale přes to vám v zahradě něco chybí? Ocenili byste více dlážděných cest? Ať už pro lepší průjezdnost kolečka či pohodlnější chůzi při nepříznivém počasí. Dnes se podíváme, jak vytvořit v zahradě takzvané chodníčky a k čemu se nám bude hodit venkovní dlažba.

Zahradní kóje

Nejprve bychom si měli říct o rozdělení zahrady na tzv. kóje. Někdy se jim říká také pokojíčky. Zjednodušeně jde ale o jednotlivá místa v zahradě, kdy má každé svůj specifický význam. Například kóje určená pro pěstování, dále ta, ve které se nachází terasa, nebo posezení. Může se jednat také o pokojíček, v němž se nachází ohniště a sezení. Nebo třeba zahradní jezírko. Či jen obyčejná lavička pod stromem, určená pro chvíle s knihou. Dnes je ale na pořadu dne se do těchto jednotlivých kójí pohodlně dostat a přesouvat se mezi nimi po připravených chodníčcích.

Chodníčky v zahradě

Abychom se pohodlně pohybovali po zahradě tzv. suchou nohou, je potřeba jednotlivé části zahrady vhodně propojit. Cestičky slouží také pro plynulejší jízdu se zahradním kolečkem, nebo přesun zahradního nářadí, aniž byste si pošlapali květiny nebo trávník. Chodníčky můžeme tvořit mnoha způsoby. A pokud chcete být kreativní, každý může být jiný. Může být použita klasická venkovní dlažba, zámková dlažba, kameny, jemné kamínky, písek… Meze se nekladou. Důležitý je podklad a vyspárování tak, aby byla cesta trvale pochozí. Zkuste být originální a zkombinovat více možností, nebo je mezi sebou propojit. Zahrada pak nabude mnohem osobitějšího rázu.

Kde si vybrat

Pokud nejste rozhodnuti, jakou dlažbu byste chtěli pro své chodníčky mezi zahradními kójemi použít… vůbec nejlepší volbou je obrátit se na lidi, kteří dlažbám rozumí. A asi je vám jasné, kde to bude. Vždycky spokojení a s prvotřídní kvalitou výrobků odejdete z prodejen KERAMIKA SOUKUP. Zkuste navštívit třeba známý showroom v Plzni nebo Karlových Varech. Pokud nejste místní, podívejte se na webové stránky. Předvýběr provedete na propracovaném e-shopu a na prodejně už jen zhodnotíte osobně. Pusťte se do zahradních chodníčků co nejdříve. Usnadní vám pohyb celou zahradou a každý chodníček můžete osázet květinami nebo plodícími keři.

Nejnovější články

Další články autora