Připravme se na svátek zamilovaných: Šijeme valentýnské dekorace

Valentýn nemusí být pouze o tom, že si dáte s partnerem dárky, zajdete na večeři a dopřejete si chvíle pro sebe. Když už se budete vznášet na obláčku lásky, proč nevyzdobit i svůj domov? Naladíte se se svojí drahou polovičkou na intimní chvíle a vaše soukromí ještě víc obejme láska.

Dekorační látky na Valentýna

Jak si vyzdobit svůj domov na svátek zamilovaných? Můžete využít spoustu pomůcek z různých hobby marketů, výtvarných potřeb a velké možnosti nabízí látky. V sekci textilu existují speciální dekorační látky, které jsou většinou pevnější, aby se daly dobře aranžovat a aby držely tvar. Mají různé potisky, dezény, jež jsou výrazné, takže většinou se nedají použít na klasické oblečení, které by bylo „tvrdé“. Bavlněné látky pro dekorace tak skýtají spoustu možností. Můžete je vytvarovat do různých objektů, pro Valentýna se například hodí motiv labutě. Samozřejmě nemohou chybět srdce. Stačí si nastříhat jeho tvar ve dvou kouscích, přišít k sobě a vycpat vatou.

Svátek zamilovaných – bavlněné látky pro dekorace

Existují dokonce přímo látky s designem na Valentýna. Mohou to být pusinky, srdíčka, látky s barvou červenou, růžovou, zkrátka koloritem lásky. Dekorační látkou na svátek zamilovaných může být obyčejný tyl, právě v barvách červeně, jímž lze obalit například dárek. Patchwork látky mohou posloužit jako prostírání, ubrusy, klidně i závěsy. Lze je použít i na polštářky, přehozy, jež umístíte na postel, abyste naznačili svému protějšku, že vás čeká noc plná lásky.

Gobelínové látky – Valentýn

Právě pro interiérové dekorace se hodí gobelínové látky. Využijete je na potahy, polstry či právě závěsy a polštářky. Mimochodem, jestli jste zruční v ručních pracích, z gobelínové látky vykouzlíte i nádherné tašky nebo kabelky. A kdo je opravdu šikovný, s tímto typem pevné látky potáhne židle, křesla i pohovky. Gobelín je odolný díky svému složení, má vyšší gramáž a jde často o kombinaci bavlny, polyesteru a akrylu. Látka se tak nezmačká a je odolnější proti protržení. Zpět k Valentýnu. Inspiraci hledejte například na sociálních sítích. Tzv. DIY (Do It Yourself, „udělej si sám“) fotografie jsou velkou studnicí inspirace. Z pevných látek (lze vzít i jemnou tkaninu a zpevnit ji i nažehlovací výztuhou zvanou vlizelin) můžete vystříhat lístky, z nichž vytvoříte květy růží a ty pak spojíte například v srdce. Na stůl se hodí spousta dekorací, lze je aplikovat na sklenky, příbory, můžete z nich udělat zavěšené dekorace na dveře, do okna apod. Možností máte spoustu a na internetu je velké množství nápadů, které zvládnou kreativci i méně zruční. Uvidíte, jak váš domov prokoukne, a navíc budete mít radost z vlastního výrobku. Nakonec ve tvoření najdete zálibu a vyzdobíte si domov i neutrálněji pro celý rok. 

Nejnovější články

Uzení jakožto způsob prodloužení trvanlivosti potravin

Pokud přemýšlíte, jak dlouhodobě uchovat maso nebo sýry, a nechcete se uchylovat k jejich zamrazování, může být pro vás ideální variantou si potraviny zaudit. Jak...

Další články autora