Revize elektro aneb potřebujete zkolaudovat dům?

I když ceny nových pozemků a nemovitostí stoupají do závratných výšin, stále relativně hodně lidí prochází procesem kolaudace rodinného domu. Nejedná se o nic jednoduchého, protože vás čeká mnoho zdlouhavých jednání a vyplňování celé řady různých formulářů. Jedním z nich je i potvrzení o připojení domovní elektroinstalace do veřejné rozvodné sítě. Získání tohoto potvrzení je však podmíněno provedením revize.

Výchozí revize elektroinstalace

Revize elektro není u nové nemovitosti pouze jednoduchým administrativním procesem na několik málo vteřin. Zkušení technici ze specializované společnosti se totiž během kontroly veškeré kabeláže, zásuvek a připojených elektrických zařízení musí přesvědčit o tom, že se v elektroinstalaci nenachází žádná závada. Pokud je vše v pořádku, vydá technik na základě provedené revize přihlášku k odběrnému místu, díky které bude váš dům připojen k elektroměru a do veřejné sítě.

Kdo revize provádí?

Elektro revize pochopitelně nemůže provádět kdejaký elektrikář. Renomovaná společnost spolupracuje pouze s techniky, kteří disponují všemi potřebnými oprávněními a certifikáty. Samozřejmostí je poté použití moderního vybavení a diagnostických přístrojů, díky nimž technik většinou odhalí i skryté závady. Po úspěšném provedení revize tak máte stoprocentní jistotu, že je veškerá elektroinstalace v pořádku.

Pozor na nutnost mimořádné revize

Společnost provádějící elektro revize Praha se kromě výchozích revizí zaměřuje také na mimořádné kontroly. Tu je třeba provést pokaždé, je-li elektroinstalace zásadním způsobem upravena nebo došlo-li k její opravě. Cílem mimořádné revize je hlavně zkontrolování funkčnosti a bezpečnosti provedených prací, protože určitě nechcete, aby nová elektroinstalace vyhořela nebo v domácnosti způsobila závažné škody.

Pokud zrovna provádíte kolaudaci rodinného domu, nezapomeňte na provedení výchozí revize elektroinstalace, neboť bez ní nebudete připojeni do veřejné rozvodné sítě.

Nejnovější články

Na základě těchto 4 důležitých věcí vás lidé hodnotí...

Téměř ihned, co lidé poznají nějakého nového člověka, jej hned analyzují a hodnotí. Všímají si detailů, na jejichž základě si utvářejí názor. Možná se...

Další články autora