Surrealismus

Surrealismus je umělecký směr, který dává důraz na podvědomí a touží po zachycení snů, představ, různých myšlenek a také pocitů. Zabýval se láskou a poezií. 

Směr udávali slavní filozofové, malíři i básníci. Jedním z nejznámějších autorů byl Sigmund Freud. Surrealismus symbolizuje také Salvador Dalí, který zaujal veřejnost svými prazvláštními obrazy, které vypadají velmi snově a fantasticky.

Tento směr zaujal také Pabla Picassa, který vytvářel fascinující kubistické obrazy. Jsou na nich zobrazeny postavy, které mají geometrické tvary. Z Čechů tento směr vyznával Vítězslav Nezval nebo Toyen. 

Tento směr se dostal také na divadlo a k filmu. Nejvíce se hrála hra Král Ubu. Salvador Dalí se proslavil také jako scénárista. Natočil filmy Andaluský pes a Zlatý věk.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti a jaký je rozdíl mezi naším horoskopem a tím čínským nebo například jak vznikl velmi zajímavý minerál síra a na co vše kromě šperků se používá.

Nejnovější články

Potřebujete digitální detox? Odpovězte na těchto 8 otázek

Co vás první napadne, když uslyšíte slovní spojení digitální detox? Očista, deficit, prázdnota…. I takové mohou být pocity člověka, který je s digitálním světem...

Další články autora