Kompromisy, které byste ve vztahu neměli dělat

Schopnost vyjednávat a dělat kompromisy je často základem pro zdravý a fungující vztah. Některé kompromisy však nejsou zcela na místě, zvláště pokud jde o zásadní věci, u kterých byste ustupovat rozhodně neměli. V jakých oblastech tedy kompromis nedělat a jasně si říci, co chcete?

Skrývání klíčových aspektů osobnosti

Spousta lidí skrývá své skutečné já, protože se bojí, že by se jejich partner mohl cítit ohrožen či velmi znepokojen významnými stránkami jejich osobnosti. Proto často skrýváme, kým opravdu jsme. Můžeme to zvládat nějakou dobu, ale jednou to stejně praskne a co je horší, může to ohrozit samotný vztah.

Co s tím? Postupně odkrývejte, co máte rádi. Pokud milujete děti, ráda si s nimi hrajete a v budoucnu byste chtěli mít velkou rodinu, jemně to partnerovi naznačte i přesto, že on nemá podobnou touhu. Pokud vás skutečně miluje, přijme vás is vaším přesvědčením, názory a touhami.

Tolerující neúcta

Neshody a hádky do vztahu jednoznačně patří, ale nemohou být doprovázeny zesměšňováním, pohrdáním a neúctou. Nepřátelství a nedostatek empatie představuje zásadní slabinu, která narušuje schopnost párů zvládat stres a konflikty produktivním způsobem. Tím, že si budete nadávat, popřípadě budete problémy za každým jen zlehčovat, nikdy nic nevyřešíte.

Co s tím? Sedněte si a v klidu, s chladnou hlavou si promluvte o konfliktu ao tom, jak byste ho vyřešili. Pracujte na vzájemném porozumění, buďte empatičtější a vnímejte své pocity.

Sexuální preference

Velkým zabijákem pohody ve vztahu jsou také zamlčené sexuální preference. Když skrýváme důležité a ustálené aspekty naší sexuality, jakými jsou pohlavní styk či specifické touhy, připravujeme se na to, že budeme ve vztahu nejen nespokojené, ale i frustrované.

Co s tím? Zachování dobrého sexuálního života vyžaduje dlouhodobou práci téměř ve všech vztazích, proto byste s partnerem měli být k sobě maximálně upřímní. Řekněte si na rovinu, po čem toužíte, co byste chtěli vyzkoušet, popřípadě co vám chybí či vadí.

Nejnovější články

Turistika v Maroku: Nechte se okouzlit krásami Maroka

Maroko je velmi atraktivní, turisté sem vyráží z různých důvodů. Najdete zde totiž nádhernou přírodu, zajímavé památky, skvělé jídlo a přátelské lidi. Turistika v Maroku Pokud patříte...

Další články autora